Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

| dodał:

​26 Niedziela Zwykła – 29.09.2020 r.

1.W tym tygodniu przypada: 28.09 – wspomnienie bł. ks. Michała Sopoćki; 29.09 – wspomnienie św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; 30.09 - wspomnienie św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła; 01.10 – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła; 02.10 – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

2.Jak co roku, 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki w wielu miejscach Białegostoku i okolic odmawiana będzie o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w ramach akcji „Koronka na ulicach miast świata”. My zgromadzimy się tradycyjnie na rogu ulic Pułaskiego
i Dubois.

3.W czwartek - 01.10 - rozpoczyna się Nabożeństwo Różańcowe, które będzie odprawiane codziennie o godz. 17.30 , czyli pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Zapraszamy do modlitwy różańcowej dorosłych, młodzież i dzieci. Dzieci do modlitwy różańcowej w szczególny sposób zapraszamy w każdy wtorek.

4.W tym tygodniu przypada też I czwartek i I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie rozpocznie się o godz. 17.00, o 17:30 - nabożeństwo różańcowe w kaplicy i o 18:00 Msza św. w nowym kościele podczas której młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania.

5.Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę, 3 października. W tym roku dojazd do Różanegostoku będzie indywidualny, a nie jak zwykle w formie zorganizowanej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy się Mszą św. o godz. 12.00. W sprawie wyjazdu można skontaktować się telefonicznie z P. Agnieszką (nr tel. w gablocie).

6.Msza św. z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona w niedzielę, 4 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.

7.Dzisiaj ofiary do puszek będą przeznaczone na pomoc uchodźcom na wyspie Lesbos.

8.W przyszłą niedzielę, 04.10 - ofiary do puszek będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.