Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

| dodał:

29 Niedziela Zwykła – 18.10.2020 r.

29 Niedziela Zwykła – 18.10.2020 r.

1.W tym tygodniu przypada: 20.10 – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana; 22.10 – wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża.

2.W czwartek – 22.10 – obchodzony będzie Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca. To okazja do dziękczynienia za to dzieło i do modlitwy o dobre przygotowanie do beatyfikacji założycielki Pauliny Jaricot. Postarajmy się tego dnia zgromadzić się jak najliczniej w kościele na nabożeństwie różańcowym.

3.Przypominamy, że zostały wprowadzone nowe obostrzenia epidemiologiczne. W kościele na Mszy św. obecnie obowiązuje limit = 1 osoba na 7m2.W naszej świątyni może więc uczestniczyć jednocześnie ponad 200 osób wewnątrz i dodatkowo można przebywać na zewnątrz (jest nagłośnienie zewnętrzne). To jest spora liczba niewiele odbiegająca od normalnej sytuacji. Prosimy o zachowanie dystansu i założenie maseczki. Komunię św, można przyjmować do ust jak i na rękę. Do spowiedzi można normalnie przystąpić przy konfesjonale (kratka jest zabezpieczona folią systematycznie dezynfekowaną, nie całujemy stuły). Więc serdecznie zapraszamy do udziału i modlitwy o ustanie pandemii.

4.Na mocy zarządzenia Ks. Abp Metropolity Białostockiego, udzielona jest dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej dla następujących wiernych:

  • - osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),
  • - osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym,
  • - osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem

Udzielona jest też ogólna dyspensa, na podstawie której wierni nieuczestniczący we Mszy św. nie popełniają grzechu.

5.Dzisiaj można złożyć ofiarę do puszki na wykończenie wnętrza naszej świątyni. Za każdy dar – serdeczne Bóg zapłać. Bóg zapłać tym również, którzy nie będą uczestniczyć we Mszy św., ale w poczuciu odpowiedzialności za kościół i parafię, złożą ofiarę za pośrednictwem konta bankowego:

71 1020 1332 0000 1302 0026 3871 .