Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie

| dodał:

5 Niedziela Wielkanocna - 07.05.2023 r.

1.W tym tygodniu przypada: w poniedziałek – 08.05 – uroczystość św. Stanisława , Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski; w sobotę – 13.05 – wspomnienie NMP z Fatimy – po Mszy św. wieczornej procesja fatimska.

2.W przyszłą niedzielę – 14.05 – podczas Mszy św. o godz. 10.00 i o godz.12.00 – odbędą się Uroczystości I Komunii Świętej.

3.Ofiarę do puszki na wykończenie wnętrza naszej świątyni, w tym miesiącu, ze względu na Uroczystości I Komunii św., będzie można złożyć w trzecią niedzielę – 21 maja. Serdeczne Bóg zapłać.

4.Spotkanie kandydatów, którzy w tym roku przystąpią do Sakramentu bierzmowania, wraz z rodzicami odbędzie się dzisiaj – po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele.

5.Pierwsze spotkanie uczniów kl. VIII pragnących przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się 14 maja b.r. O godz. 18.00 - Msza św. i po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

6.Można nabyć majowy numer pisma „Drogi Miłosierdzia”. W dużej części jest on poświęcony tematyce związanej z Eucharystią: przeżywaniu spowiedzi i I Komunii św. dziecka, a także posłudze nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.W miesiącu dedykowanym Matce Bożej przypomniane zostało Jej przesłanie zawarte w objawieniach w Lourdes oraz pokazana została siła wstawiennictwa świętych dzieci z Fatimy.