Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie

| dodał:

26 Niedziela Zwykła – 01.10.2017 r.

1.W tym tygodniu przypada: 02.10 – wspomnienie św. Aniołów Stróżów;04.10 – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; 05.10 – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy, Apostołki Bożego Miłosierdzia;07.10 – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

2.W tym tygodniu przypada też I czwartek i I piątek miesiąca i I sobota miesiąca.

3.W przyszłą niedzielę – 08.10 będziemy obchodzili XVII Dzień Papieski. W związku z tym odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który wspiera kształcenie zdolnej i utalentowanej młodzieży z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

4.Ze względu na Dzień Papieski, zbiórka ofiar do puszek na budowę kościoła odbędzie się w czwartą niedzielę miesiąca – 22 października.

5.Dzisiaj rozpoczyna się Nabożeństwo Różańcowe,które będzie odprawiane codziennie o godz. 17.30 , czyli pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Zapraszamy do modlitwy różańcowej dorosłych, młodzież i dzieci. Dzieci do modlitwy różańcowej w szczególny sposób zapraszamy w każdy wtorek.

6.Organizowana jest pielgrzymka autokarowa Kół Żywego Różańca i wszystkich chętnych do Różanegostoku w sobotę – 07 października. Wyjazd o godz. 7.30 sprzed naszej kaplicy. Bliższe informacje o zapisach zamieszczone są w gablocie przed kościołem.

7.Dzisiaj przy wyjściu będzie można wesprzeć dobrowolną ofiarą Caritas Parafialną. Ofiary będą przeznaczone na opłacenie obiadów dla ośmiu uczniów naszej szkoły.

8.W przyszłą niedzielę – 08.10 na Mszę św. o godz.10.00 i po Mszy św. na spotkanie przygotowujące do bierzmowania zapraszamy młodzież kl.VII SP i II gimnazjum.

9.Zachęcamy do zagłosowania na projekt budżetu obywatelskiego dotyczący realizacji ogólnodostępnego parkingu położonego między nowym kościołem a blokami Transportowa 11, 13. W ub. roku zagłosowało 650 osób, zabrakło 150 głosów. Można głosować przez internet: www.bialystok.pl/obywatelski jak też osobiście w Urzędzie Miejskim 4 - 18.10.2017 r. Bliższe - informacje w gablocie przed kościołem.