Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

| dodał:

27 Niedziela Zwykła – 08.10.2017 r.

1.Dzisiaj obchodzimy XVII Dzień Papieski. Dobrowolną ofiarą złożoną do puszki można wesprzeć fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tym, którzy mogą wesprzeć to dzieło, składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.W tym tygodniu przypada: 09.10 – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa; 11.10 – wspomnienie św. Jana XXIII, Papieża; 13.10 – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana; 14.10 – Dzień Edukacji Narodowej – będziemy modlić się za nauczycieli i wychowawców.

3.Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, że w odpowiedzi na prośbę Konferencji Episkopatu Meksyku, Kościół w Polsce włącza się w pomoc duchową i materialną poszkodowanym w ostatnim trzęsieniu ziemi w Meksyku organizując Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku „Kościół w Polsce dla Meksyku”. Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki postanowił, że taki Dzień Pomocy w Archidiecezji Białostockiej odbędzie w niedzielę, 15 października 2017 roku. Tego dnia w każdej parafii należy przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Włączmy się więc i my w tę pomoc.

4.Można zapisywać wypominki w intencji naszych zmarłych. Na stoliku za ławkami leżą specjalne kartki, na których można wpisać imiona zmarłych i przynieść do kancelarii lub zakrystii.

5.Przypominamy że można zagłosować na projekt budżetu obywatelskiego dotyczący realizacji ogólnodostępnego parkingu położonego między nowym kościołem a blokami Transportowa 11, 13. Można głosować przez internet: www.bialystok.pl/obywatelski jak też osobiście w Urzędzie Miejskim w terminie 4 - 18.10.2017 r. Bliższe - informacje w gablocie przed kościołem.