Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie

| dodał:

2 Niedziela Wielkanocna – 08.04.2018 r. - Uroczystość Miłosierdzia Bożego


1.Dzisiaj w Uroczystość Miłosierdzia Bożego we wszystkich kościołach odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Caritas Archidiecezji Białostockiej.  Za każdy dar składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.Jutro – 09.04 – będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z 25.03, ze względu, że był to czas Wielkiego Postu. Msze św. w jutrzejszą Uroczystość będą odprawiane o 6:30, 10:00 i 18:00. Jest to Dzień Świętości Życia.

3.Zwykle w drugą w niedzielę miesiąca składaliśmy ofiary do puszek na budowę kościoła, ale dzisiaj ponieważ wspieramy ofiarami Caritas, ofiarę na budowę kościoła będzie można złożyć do puszki w przyszłą niedzielę – 15.04.

4.Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej zaprasza do odwiedzenia wystawy o domu rodzinnym św. Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach”. Zbudowana w formie domu przypominającego dom Wojtyłów w Wadowicach, pokazuje jego atmosferę i ciepło utrwalone m.in. na archiwalnych fotografiach, poprzez wyjątkowe eksponaty pochodzące ze zbiorów Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach oraz współczesne multimedia. Wystawę można oglądać w budynku Centrum przy ul. Kościelnej 1 A od 9 kwietnia do 11 maja 2018 r. w dni powszednie w godz. 9.30-14.00. Wstęp na wystawę jest wolny.

5.Dnia 12 kwietnia br. (czwartek) o godz. 16.30 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej odbędzie się prezentacja nowego wydania bogato ilustrowanej biografii bł. ks. Michała Sopoćki pt. Ufający autorstwa znanego reportera Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia. Spotkanie poprowadzi Jan Pospieszalski.

6.Koncert muzyki chrześcijańskiej i premiera płyty "Do światła z ciemności" w wykonaniu Siostry Julity Zawadzkiej ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny odbędzie się w niedzielę, 15 kwietnia, o godz. 15.00 w Kinie Ton w Białymstoku. Koncert organizowany jest pod patronatem Arcybiskupa Metropolity. Zapraszamy.