Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

| dodał:

3 Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020 r.

1.W związku z epidemią koronawirusa, na kolejne niedziele do 29 marca b.r. jest udzielona dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. Istnieje możliwość uczestnictwa za pośrednictwem mediów. Liczba uczestników na Mszy św. w kościele zgodnie z decyzją władz rządowych i kościelnych nie może przekroczyć 50.

2.Msze św. w dni powszednie będą odprawiane jak zwykle, ponieważ ilość osób uczestniczących codziennie nie przekracza liczby 50.

3.W obliczu panującej zarazy, zgodnie z zarządzeniem Ks. Abp Metropolity do 29 marca b. r. odwołane są wszelkie spotkania przygotowujące do sakramentów, rekolekcje wielkopostne dla dzieci i dorosłych. Jeśli zmieni się sytuacja, to będziemy informowali o podjętych nowych decyzjach.

4.Zachęcamy do postu, uczynków pokutnych i modlitwy z prośbą o uwolnienie od panującej zarazy.
Widzimy, że w tej sprawie ludzkie środki i zabiegi niewielkie przynoszą efekty. Jedyną nadzieją jest zawierzenie Panu Bogu. Zapraszamy do łączności duchowej w modlitwie różańcowej z kapłanami, którzy będą modlić się każdego dnia o godz. 20:30.

5.Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na wykończenie wnętrza naszej świątyni, jak również za ofiary wpłacane na konto parafialne. Mamy ciągle nadzieję, że sytuacja pozwoli nam prowadzić prace i przygotować świątynię na Uroczystość I Komunii Św., która wierzymy, że planowo się odbędzie. Módlmy się o to.