Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

| dodał:

Niedziela Palmowa – 05.04.2020 r.

1.W związku z epidemią koronawirusa na niedziele jest udzielona dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. Istnieje możliwość uczestnictwa za pośrednictwem mediów. Liczba uczestników na Mszy św. w kościele, w dni powszednie i w niedzielę, zgodnie z decyzją władz rządowych i kościelnych obecnie nie może przekroczyć 5 osób. Pierwszeństwo uczestnictwa mają osoby, które zamówiły intencję Mszy św. ( również w liczbie nie przekraczającej 5 osób).

3.Zachęcamy do postu, uczynków pokutnych i modlitwy z prośbą o uwolnienie od panującej zarazy. Widzimy, że w tej sprawie ludzkie środki
i zabiegi niewielkie przynoszą efekty. Jedyną nadzieją jest zawierzenie Panu Bogu. Zapraszamy do łączności duchowej w modlitwie różańcowej z kapłanami, którzymodlą się każdego dnia o godz. 20:30.

4.Sakrament pokuty (spowiedź)  będzie sprawowany w godz. 17.00 – 18.00 w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne (tel. 885 043 787). Spowiedź, ze względu bezpieczeństwa będzie odbywać się w zakrystii z lewej strony (wejście zewnętrzne od strony szkoły).

5.Przypominamy o możliwości wzbudzenia żalu doskonałego, który gładzi wszystkie grzechy, również ciężkie, pod warunkiem przystąpienia do sakramentu pokuty w najbliższym możliwym czasie, kiedy zostanie przywrócona normalna sytuacja. Czas spowiedzi wielkanocnej, obowiązującej wszystkich katolików, trwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej ( w tym roku do 7 czerwca). Szczegółowe informację w zakładce – Aktualności. na parafialnej stronie internetowej.

6.W związku z ograniczeniem zgromadzeń religijnych do 5 osób, uczestnictwo w celebracjach Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) nie jest nakazane, a zatem nieobecność na tych celebracjach nie wiąże się z zaciągnięciem grzechu. Dlatego zachęcamy wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła w celebracji Świętego Triduum za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu, w tym serwisu internetowego Archidiecezji ArchiBial.pl i kanału YouTube ArchiBial Media.

7.W Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

8.Liturgia Wielkiego Piątku we wszystkich parafiach naszej Archidiecezji rozpoczyna się o godz. 15.00. Tak rozpocznie się i w naszej parafii. Obecni na liturgii adorują Krzyż przez przyklęknięcie.

9.W Wielką Sobotę nie organizuje się tradycyjnego święcenia pokarmów. Pobłogosławienia pokarmów dokonują wierni w domach przed śniadaniem wielkanocnym, zgodnie z księgą Obrzędy błogosławieństw dostosowane do zwyczajów diecezji polskich. Tekst tego obrzędu jest podany na stronie internetowej parafii, w zakładce -Aktualności. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w Sobotę o godz. 19.00. Nie będzie poświęcenia ognia ani wody.

10.W Niedzielę Wielkanocną – 12.04 . Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00, następne Msze św. o godz. 10.00,12.00 i 18.00. Nie będzie procesji rezurekcyjnej.

11.W Poniedziałek Wielkanocny – 13.04 - Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 i 18.00.

12.Jesteśmy wdzięczni tym parafianom, którzy uczestniczą we Mszy św. poprzez media, radio, telewizję lub internet, a zatroskani o funkcjonowanie parafiiskładają ofiary (w miejsce tacy) na bankowe konto parafialne. Choć są to, jak dotąd ofiary od niewielu osób, ale się zdarzają. Jest to zadośćuczynienie wobec 5 przykazania kościelnego – „ Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła”. Musimy sprostać bieżącym potrzebom (opłaty za prąd, gaz, wodę, ubezpieczenie budynków itd. …). Wciąż jeszcze prowadzimy ( na ile możemy) prace wykończeniowe wewnątrz nowej świątyni. Tu też potrzeby jest prąd, woda i gaz, ale i materiały budowlane i usługi. Jeśli sytuacja obecna będzie się przedłużać, to wkrótce będziemy musieli te prace przerwać ze względu na brak środków finansowych. Wiemy, że sytuacja nas wszystkich obecnie nie jest łatwa, dlatego ze szczególną wdzięcznością składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca. Bóg z każdej sytuacji może wyprowadzić dobro. Starajmy się tylko budzić w sobie głęboką wiarę, nadzieję i miłość, a On będzie z nami.

Dla przypomnienia - nr konta parafialnego: PKO BP I O/Białystok
71 1020 1332 0000 1302 0026 3871.

13.Niedziela Wielkanocna – 12.04 – to druga niedziela miesiąca. Jest dzień comiesięcznej zbiórki do puszek na budowę naszej świątyni (obecnie na wykończenie wnętrza kościoła – prace wykończeniowewciąż trwają). Ponieważ przeprowadzenie takiej zbiórki jest niemożliwe, będziemy wdzięczni za ofiarę złożoną na konto parafialne: PKO BP I O/Białystok 71 1020 1332 0000 1302 0026 3871. Serdeczne Bóg zapłać.