Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

| dodał:

2 Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Miłosierdzia Bożego - 19.04.2020 r.

1.Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę, na zakończenieTygodnia Miłosierdzia odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Caritas Archidiecezji Białostockiej.

2.W tym tygodniu przypada: 23.04 – Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa, Męczennika, Głównego Patrona Polski, 24.04 – Uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego, 25.04 – święto św. Marka Ewangelisty.

1.Jesteśmy wdzięczni tym parafianom, którzy uczestniczą we Mszy św. poprzez media, radio, telewizję lub internet, a zatroskani o funkcjonowanie parafii składają ofiary (w miejsce tacy) na bankowe konto parafialne. Choć są to, jak dotąd ofiary od niewielu osób, ale się zdarzają. Jest to zadośćuczynienie wobec 5 przykazania kościelnego – „ Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła”. Musimy sprostać bieżącym potrzebom (opłaty za prąd, gaz, wodę, ubezpieczenie budynków itd. …). Wciąż jeszcze prowadzimy ( na ile możemy) prace wykończeniowe wewnątrz nowej świątyni. Tu też potrzeby jest prąd, woda i gaz, ale i materiały budowlane i usługi. Jeśli sytuacja obecna będzie się przedłużać, to wkrótce będziemy musieli te prace przerwać ze względu na brak środków finansowych. Wiemy, że sytuacja nas wszystkich obecnie nie jest łatwa, dlatego ze szczególną wdzięcznością składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca. Bóg zapłać również za ofiary na konto – w miejsce zbiórki do puszek na budowę kościoła, która w kwietniu nie mogła się odbyć.

Dla przypomnienia - nr konta parafialnego: PKO BP I O/Białystok
71 1020 1332 0000 1302 0026 3871.

3.Zgodnie z rozporządzeniem władz rządowych i kościelnych od 20 kwietnia we Mszy św. zarówno w dni powszednie jak w niedziele będzie mogło uczestniczyć więcej osób (1 osoba na 15 m2). Nasza kaplica ma 300 m2, więc może uczestniczyć 20 osób. Mamy jednak nadzieję, że za dwa – trzy tygodnie uda się nam udostępnić nowy kościół i wtedy będzie mogło uczestniczyć ok. 70 osób, bo tam mamy powierzchnię ponad
1000 m2. Prosimy o respektowanie przepisów. Przypominamy, że podczas udziału we Mszy św. obowiązują maseczki ochronne. Kościół przedłuża do odwołania dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. pod warunkiem udziału poprzez media.