Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

| dodał:

23 Niedziela Zwykła – 06.09.2020 r.

23 Niedziela Zwykła – 06.09.2020 r.

1.W tym tygodniu przypada: 08.09 – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

2.W przyszłą niedzielę będzie można złożyć swój dar do puszki na wykończenie wnętrza naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.

3.W przyszłą niedzielę – 13.09 o godz. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie modlitwą różańcową w kaplicy, następnie o 17:40 wyruszy procesja fatimska do nowego kościoła, po Mszy św. figura Matki Bożej procesjonalnie będzie odprowadzona do kaplicy.

4.Wszystkich ministrantów zapraszamy spotkanie w poniedziałek07.09 w kaplicy po Mszy św. wieczornej. Kandydatów na ministrantów wraz
z rodzicami zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę – 13.09, po Mszy św. o godz. 12.00.

5.Uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania, która miała odbyć się 19.05 b.r. ale z powodu pandemii się nie odbyła, będzie miała miejsce 03.10 (w sobotę) b.r. o godz. 18.00. W związku z tym zapraszamy młodzież kl. VIII SP i kl. I szkół średnich, w przyszłą niedzielę – 13.09 na Mszę św. o godz. 10.00 i po Mszy św. na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

6.Ukazał się wrześniowy numerDróg Miłosierdzia”, poświęcony Patronowi Miasta Białegostoku, ks. Michałowi Sopoćce. Do każdego egzemplarza miesięcznika dołączona jest płyta z audiobookiem z jego „Wspomnieniami”. Jest to 10-godzinne nagranie tekstu osobistych zapisków ks. Sopoćki czytanych przez znanego aktora Adama Woronowicza. Zachęcamy również do przeczytania wywiadu z ks. bp. Henrykiem Ciereszką pod tytułem „W oczekiwaniu na kanonizację”. Polecamy również artykuł „Kochajmy nasz Kościół” mówiący o sytuacji Kościoła w Polsce w czasie przemian, które aktualnie mają miejsce w świecie. Zapraszamy do lektury nowego działu czasopisma „Święty Jan Paweł II - tego nas nauczał”, jak i dotychczasowych, np. „Przypowieści Jezusa” autorstwa naszego ks. Tomasza Mazurka - w bieżącym numerze artykuł zatytułowany „ Nie zachowuj dystansu…", w którym autor zadaje pytanie – Co zrobić, byśmy w czasie pandemii, która zmusza do zachowywania dystansu społecznego, nie oddalili się od naszych braci i sióstr i też od Boga w sensie duchowym? … i stara się na to pytanie odpowiedzieć w oparciu o Słowo Boże. Serdecznie polecamy.