Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

| dodał:

24 Niedziela Zwykła – 13.09.2020 r.

24 Niedziela Zwykła – 13.09.2020 r.

1.W tym tygodniu przypada: 14.09 – Święto Podwyższenia Krzyża.; 16.09 – wspomnienie św. Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa; 18.09 – wspomnienie św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski.

2.W poniedziałek – 14.09 - po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie wszystkich ministrantów.

3.W środę – 16.09 po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

4.Spotkanie modlitewno-formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sobotę, 19 września 2020 roku. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa.

5.W przyszłą niedzielę – 20.09 na zaproszenie Rycerstwa Niepokalanej przyjadą do naszej parafii siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Siostry przybliżą nam orędzie Niepokalanej. Po każdej Mszy św. będą do nabycia książki o tej tematyce. Można też będzie otrzymać Cudowny Medalik.

6.Fundacja Życie i Rodzina przesłała do Kurii koperty z wydrukowanymi formularzami do zbierania podpisów pod projektem zmian w Ustawie - Prawo o Zgromadzeniach i prosi o zaangażowanie się parafii w tę akcję. Celem inicjatywy jest wprowadzenie zakazu tzw. parad równości organizowanych przez LGBT. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki wyraża zgodę na zbieranie podpisów w parafiach. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć podpis pod projektem ustawy.

7.Dzisiaj przy wyjściu można złożyć swój dar do puszki na wykończenie wnętrza naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary, zbierającym zaś za posługę.