Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

| dodał:

​25 Niedziela Zwykła – 20.09.2020 r.

1.W tym tygodniu obchodzić będziemy: 21.09 – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; 23.09 – wspomnienie św. O. Pio, Kapłana.

2.Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę, 3 października br. W tym roku dojazd do Różanegostoku będzie indywidualny, a nie jak zwykle w formie zorganizowanej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy się Mszą św. o godz. 12.00.

3.Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, odbędzie się w niedzielę 27 września br. o godz. 16.00. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 15.00. Msza św. w intencji mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w poniedziałek, 28 września br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Tego dnia będzie też miała miejsce całodzienna transmisja online wydarzeń pt. „Dzień z bł. Michałem Sopoćko Patronem Białegostoku” na kanale You Tube ArchiBial Media. Więcej informacji na stronie internetowej Archidiecezji.

4.Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki, odpowiadając na Apel Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, zarządził przeprowadzenie zbiórki ofiar do puszek na pomoc ofiarom pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos. Zbiórka odbędzie się we wszystkich parafiach Archidiecezji Białostockiej w niedzielę 27 września br., która obchodzona jest jako Dzień Migrantów i Uchodźców.

5.Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę na budowę naszego kościoła.