Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

| dodał:

​27 Niedziela Zwykła – 04.10.2020 r.

27 Niedziela Zwykła – 04.10.2020 r.

1.W tym tygodniu przypada: 05.10 – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy, Apostołki Bożego Miłosierdzia; 07.10 – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.                                                                                                                                                                        

 2.W przyszłą niedzielę – 11.10 - obchodzić będziemy XX Dzień Papieski. Dobrowolną ofiarą złożoną do puszki będzie można wesprzeć fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W związku z tym ofiarę do puszki na wykończenie wnętrza naszej świątyni będzie można złożyć w niedzielę – 18 października.

3.Ukazał się październikowy numer „Dróg Miłosierdzia”, który w znacznej części poświęcony jest modlitwie różańcowej. Autorzy artykułów zachęcają, by nosić ze sobą różaniec i odmawiać go przy każdej okazji. Polecamy wywiad z Księdzem Kustoszem Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce na temat aktualnych wydarzeń w Sanktuarium
i planów na przyszłość. W nowej rubryce „Powróćmy do Katechizmu” omówiona jest rola modlitwy w życiu chrześcijanina. W cyklu „Warto wiedzieć” przedstawiony jest artykuł pt. „O Komunii Świętej na rękę”. Zapraszamy do lektury! Polecamy też jak zwykle artykuł biblijny
ks. Tomasza Mazurka w tym numerze zatytułowany „ Biznesmen filantrop, czyli przypowieść o ekonomii Bożej miłości”.

4.W przyszłą niedzielę – 11.10 na Mszę św. na godz. 10.00 i po Mszy św. na spotkanie przygotowujące do bierzmowania, zapraszamy uczniów kl. VII. Również w przyszłą niedzielę na Mszę św. na godz. 12.00 i po Mszy św. na spotkanie przygotowujące do I Komunii św., zapraszamy uczniów kl.III.