Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

| dodał:

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 03.01.2021 r.

1.W środę – 06.01 - obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). W tym dniu poświęcamy kredę i oznaczamy drzwi naszych mieszkań na znak przynależności do Chrystusa i Kościoła. Porządek Mszy św. będzie niedzielny : 7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00, 19.30.

2.W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30, a po Mszy św. wieczornej do modlitwy różańcowej w intencji kapłanów.

3.W przyszłą niedzielę – 10.01 – przypada Święto Chrztu Pańskiego. W modlitwie będziemy dziękowali Bogu za łaskę naszego chrztu świętego.

4.W przyszłą niedzielę (drugą miesiąca) jak zwykle będzie można złożyć ofiarę do puszki na wykończenie wnętrza kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.Zapraszamy do lektury styczniowego numeru „Dróg Miłosierdzia” W związku z ogłoszeniem przez Papieża roku 2021 rokiem św. Józefa, znajdziemy tam informacje na temat odpustów z tym związanych oraz przedstawiamy artykuł, w którym znajdziemy omówienie nauczania papieża Franciszka o ojcostwie św. Józefa. Na przełomie roku 2020 i 2021 zachęcamy do przeczytania wywiadu z bp. Adrianem Galbasem zatytułowanego „Chrześcijaństwo bez nadziei byłoby beznadziejne”. Rozmówca mówi w nim o aktualnych wydarzeniach społecznych w Polsce. W stałych rubrykach proponujemy wyjaśnienie przypowieści Jezusa o talentach, rozważania na temat niedzielnych i świątecznych Ewangelii, czy katechizmowe omówienie różnych rodzajów modlitwy.

6.W tym roku, zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa Metropolity Białostockiego, nie będzie kolędy w dotychczasowej, tradycyjnej formie.

Jako duszpasterze pragniemy w inny sposób otoczyć Naszych Parafian wsparciem duchowym i modlitwą w tym trudnym czasie. Będziemy zapraszali do wspólnej modlitwy mieszkańców poszczególnych domów/bloków
na konkretny dzień do naszej nowej świątyni.

Zapraszamy Państwa, w podanym terminie, na Mszę św., podczas której będziemy modlić się w intencji Państwa Rodzin, prosząc
o uwolnienie od pandemii, zdrowie, błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski, a zmarłym o łaskę Nieba.

Prosimy o zabranie ze sobą zwykłej wody we własnym naczyniu (ze względu na bezpieczeństwo), która będzie podczas Mszy św. pobłogosławiona. Po powrocie sami Państwo będą mogli poświęcić i pobłogosławić swoje mieszkanie, korzystając z tekstu załączonej modlitwy.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc, modlitwę i złożone ofiary w roku 2020. Dzięki łasce Bożej i wspólnym wysiłkom mogliśmy realizować budowę naszego kościoła. Wykonaliśmy wiele prac związanych z wykończeniem wnętrza: instalacje elektryczne i nagłośnieniowe, tynki wewnętrzne, pomalowanie ścian.

W 2021 roku planujemy dalsze prace przy wykończeniu wnętrza: instalację ogrzewania podłogowego, wykonanie posadzki i sukcesywne wyposażanie świątyni. W dużej mierze będzie to zależało od posiadanych środków. Rozumiemy Państwa niełatwą sytuację materialną w obecnym czasie. Będziemy wdzięczni za każdy dobrowolny dar serca na rzecz naszej wspólnej świątyni. Ofiarę można złożyć w dniu Mszy św. kolędowej,(jeśli możliwe, to w kopercie z danymi adresowymi w celu odnotowania ofiary w kartotece parafialnej)
lub przy okazji w kancelarii parafialnej, ewentualnie przelać na konto bankowe parafii: 

 71 1020 1332 0000 1302 0026 3871. Serdeczne Bóg zapłać.


Zapraszamy Państwa na Mszę św. w tym tygodniu na godz. 18.00:

* 07.01-czw.

   godz.18.00

 _    Domy pryw.: Cementowa, Ekologiczna, Hajduka, Św. Kingi, Łodzińskiego, Oboźna,
       Starosielce, Ścianka, Transportowa,  Wapienna, Zakątek
* 08.01-pt.

   godz.18.00

 _    Ekologiczna 14, 14A, 16; Łodzińskiego 47, Przyrodnicza 3, 5, 7;

       Transportowa 12, 14, 16

* 09.01-sob.

   godz.18.00

 _    Transportowa 2A, 2B, 2C, 2D