Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

| dodał:

1 Niedziela Adwentu - 28.11.2021 r.

1.W tym tygodniu przypada: 30.11 – święto św. Andrzeja, Apostoła; 03.12 – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana i Doktora Kościoła; przypada też I czwartek, I piątek i sobota miesiąca; w I czwartek o 17:30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. wieczornej – różaniec w intencji kapłanów; w I sobotę – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszy św. o godz.6.30.

2.W czasie Adwentu będą odprawiane Msze św. Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie w środę o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 6:30 . Przynosimy ze sobą świece (mogą być gromnice).Serdeczne zapraszamy do udziału w Roratach - dzieci, młodzież i dorosłych.

3.Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane, będą przeznaczone na wykończenie wnętrza naszej świątyni.

4.W poniedziałek – 29.11 rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nowenna będzie odmawiana codziennie do 7.12 po Mszy św. o godz. 18.00.

5.W przyszłą niedzielę – 05.12 będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie Kościoła na Wschodzie. Serdeczne Bóg zapłać.

6.Młodzież oazowa przy wyjściu rozprowadza lampiony roratnie. Przy tej okazji można złożyć dobrowolną ofiarę na cel wyjazdów młodzieży parafialnej na rekolekcje. Za wszelkie wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

7.Papież Franciszek zainaugurował XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów w Watykanie, które odbędzie się w październiku 2023 r. W ramach przygotowań rozpoczęły się prace synodalne w Kościele na etapie diecezjalnym i parafialnym. W naszej parafii powstał już jeden zespół synodalny, ale zapraszamy dalej do udziału osoby chętne, ponieważ może pracować w parafii kilka zespołów synodalnych. Celem jest wypracowanie zmian w Kościele na dzisiejsze czasy i włączenie do zaangażowania w życie Kościoła wszystkich Jego członków, aby Kościół stał się naszym domem, a my abyśmy wszyscy byli odpowiedzialni za Kościół, do którego należymy i który stanowimy. Zachęcamy do zapoznania się z tematem Synodu na stronie: www.archibial.pl