Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

| dodał:

​2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 02.01.2022 r.

1.W czwartek – 06.01 - obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). W tym dniu poświęcamy kredę i oznaczamy drzwi naszych mieszkań na znak przynależności do Chrystusa i Kościoła. Porządek Mszy św. będzie niedzielny : 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 i 18.00, 19.30.

2.W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W I czwartek zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30. W I piątek Msza św. w int. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze, naszej Ojczyzny i całego świata o godz. 18.00, a po Mszy św. modlitwa różańcowa.

3.W przyszłą niedzielę – 09.01 – przypada Święto Chrztu Pańskiego. W modlitwie będziemy dziękowali Bogu za łaskę naszego chrztu świętego.

4.W przyszłą niedzielę – 09.01 na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. będą poświęcone książeczki do nabożeństw. 

5.W przyszłą niedzielę (drugą miesiąca) jak zwykle będzie można złożyć ofiarę do puszki na wykończenie wnętrza kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6.Zapraszamy do lektury styczniowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, którego tematem jest chrzest święty, jego znaczenie i owoce oraz wynikająca z niego tożsamość chrześcijańska, której coraz bardziej trzeba bronić we współczesnym świecie. W związku z tygodniem ekumenicznym poruszone są też takie zagadnienia jak stosunek Kościoła wobec innych religii oraz dialog pomiędzy chrześcijanami różnych wyznań. Zachęcamy również do lektury nowych rubryk: „Znaleźliśmy Mesjasza” - prowadzonej przez biblistę, ks. Tomasza Mazurka oraz „Święty Maksymilian Kolbe: przesłanie wciąż aktualne” - prowadzonej przez prawnika, ks. Tomasza Sulika. Polecamy także rozważania do Ewangelii na niedziele i święta przypadające w styczniu.