Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

| dodał:

4 Niedziela Zwykła – 30.01.2022 r.

1.We środę – 02.02 – przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 8.30, 16.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcane będą gromnice. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, będziemy modlić się w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Ofiary na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe.

2.W tym tygodniu przypada: 03.02 – wspomnienie św. Błażeja, Biskupa i Męczennika – za jego wstawiennictwem będzie można uzyskać błogosławieństwo wypraszające pomoc w chorobach gardła; 05.02 wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy - z jej wspomnieniem związane jest błogosławieństwo chleba i wody dla uchronienia przed pożarem i kataklizmami. Można więc przynieść chleb i wodę do poświęcenia.

3.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy na godz. 17.30 na Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie. W I piątek – Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy o godz.18.00, po Mszy św. modlitwa różańcowa. W I sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy o godz. 18.00, po Mszy św. modlitwa różańcowa.