Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

| dodał:

2 Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego - 24.04.2022 r.

1.Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przy wyjściu ofiarą do puszki można wesprzeć Caritas Archidiecezji Białostockiej i pomóc najbardziej potrzebującym.

2.W tym tygodniu przypadają następujące liturgiczne uroczystości i święta: w poniedziałek – 25.04 – święto św. Marka Ewangelisty; we wtorek – 26.04 – Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski; w środę – 27.04 – uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej; w piątek – 29.04 – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy.

3.Dzisiaj - w Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 24.04 – odbędzie się X Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Chętni z naszej parafii mogą dołączyć ok. godz. 13:15 na ulicy Żeromskiego, na wysokości cerkwi, do grupy wychodzącej z parafii św. Stanisława. Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity wieńcząca pielgrzymowanie będzie sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

4.W tym tygodniu zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na Msze św., podczas, których będą odnowione przyrzeczenia chrzcielne: kl. III c, d, f oraz uczniowie spoza SP 50 – w środę – 27.04 na godz.18.00; kl. III a, b e – w czwartek - 28.04 na godz. 18.00. Przynosimy ze sobą świece. Po Mszy św. będą próby przed I Komunią św.