Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

| dodał:

11 Niedziela Zwykła - Uroczystość Najświętszej Trójcy – 12.06.2022 r.

1.W tym tygodniu przypada: 13.06 – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła; 13.06 – po Mszy św. wieczornej będzie procesja fatimska; 14.06 – wspomnienie Bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika; 17.06 – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.

2.W Czwartek – 16.06 – przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 10.00 – główna Msza św. z Procesją Eucharystyczną i ostatnia o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy na godz. 10.00 na Mszę św. i procesję, która przejdzie po naszym placu kościelnym, podobnie jak ubiegłym roku. Po Mszy św. wieczornej, jak każdego 16 dnia miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.W dniach 25-26 czerwca (sobota, niedziela) organizowana jest 41 Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają 25 czerwca (nową trasą, z noclegiem w Sokółce) ze Świętej Wody o godzinie 7:00. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 26 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:30 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Józefa Guzdka. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy prowadzone są w parafiach. Serdecznie zapraszamy.

4.Przy wyjściu można nabyć czerwcowy numer pisma „Drogi Miłosierdzia.”Numer poświęcony jest głównie tematyce ojcostwa, w związku z obchodzonym w czerwcu Dniem Ojca. Zawiera także wiele innych ciekawych artykułów.

5.Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na Koncert Uwielbienia „Bogu Dźwięki”, który wykonany zostanie przez akademicką scholę ADONAI wraz z zespołem i uczestnikami warsztatów muzycznych. Koncert odbędzie się w niedzielę, 12 czerwca br. o godz. 20.30 przed Archikatedrą białostocką. Wstęp wolny.

6.Dzisiaj jest druga niedziela miesiąca, można więc jak co miesiąc, przy wyjściu złożyć ofiarę na wykończenie wnętrza naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.