Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

| dodał:

12 Niedziela Zwykła - 19.06.2022 r.

1.W tym tygodniu przypada: 21.06 (wtorek) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika; 24.06 (piątek) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych); 25.06 (sobota) – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2.Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie na Mszę św. o godz. 18.00 i po Mszy św. na Nieszpory Eucharystyczne. W Czwartek – 23.06 – będziemy obchodzić zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. na godz.18.00. Po Mszy św. Nieszpory Eucharystyczne, procesja Eucharystyczna, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

3.W piątek - 24.06 o godz.8.00 będzie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców do modlitwy dziękczynnej za miniony rok.

4.W dniach 25-26 czerwca (sobota, niedziela) organizowana jest 41 Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają 25 czerwca (nową trasą, z noclegiem w Sokółce) ze Świętej Wody o godzinie 7:00. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 26 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:30 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Józefa Guzdka. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy prowadzone są w parafiach.

5.Przy wyjściu można nabyć czerwcowy numer pisma „Drogi Miłosierdzia.”Numer poświęcony jest głównie tematyce ojcostwa, w związku z obchodzonym w czerwcu Dniem Ojca. Zawiera także wiele innych ciekawych artykułów.

6.Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na nowennę przed Uroczystością Najdroższej Krwi Chrystusa, w dniach 22-30 czerwca o godz. 17.45, a przez cały lipiec do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa.