Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie

| dodał:

20 Niedziela Zwykła - 14.08.2022 r.

1.Jutro – w poniedziałek – 15.08 – przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Jest to święto nakazane. Mamy więc obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów. W tym dniu przypada 102 rocznica Bitwy Warszawskiej i obchodzone jest Święto Wojska Polskiego.

2.Msza św. w 102. rocznicę Bitwy Białostockiej i sowieckiego mordu na mieszkańcach Białegostoku będzie sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w niedzielę 21 sierpnia 2022 r. o godz. 18.00. Po Mszy św., której przewodniczyć będzie ks. Abp Józef Guzdek Metropolita Białostocki, nastąpi procesja różańcowa z Sanktuarium do Krzyża-Pomnika znajdującego się przy ul. Gen. Maczka.

3.We wtorek – 16.08 - po Mszy św. wieczornej rozpocznie się comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwa zakończy się apelem Maryjnym o 21:00.

4.W środę - 17.08 – przypada wspomnienie św. Jacka, Kapłana. Jest to dzień imienin naszego ks. Jacka. Pamiętajmy o Czcigodnym Solenizancie w naszych modlitwach.

5.Jutro, tradycyjnie już będą zbierane ofiary do puszek na archidiecezjalne Radio „i”.

6.Dzisiaj, jak co miesiąc będzie można złożyć ofiarę do puszki na wykończenie wnętrza naszej świątyni. Jak widzimy, dalej prowadzone prace przy układaniu posadzki w kościele.