Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie

| dodał:

26 Niedziela Zwykła - 25.09.2022 r.

  1.W tym tygodniu przypada: 28.09 – święto św. Bł. Michała Sopoćki, Kapłana, Patrona Białegostoku; 29.09 – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

  2.Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, odbędzie się we wtorek 27 września br. o godz. 19.00.Procesję poprzedzi Msza św. w Sanktuarium o godz.18.00. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w środę, 28 września br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej.

  3.W środę – 28.09 o godz. 15.00 będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach i skrzyżowaniach naszego miasta. W naszej parafii będzie to skrzyżowanie ulic Pułaskiego i Dubois. Serdecznie zapraszamy.

  4.W sobotę – 01.10 rozpoczyna się Nabożeństwo Różańcowe, które będzie odprawiane codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy we wtorki.

  5.Doroczna pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę – 1 października. Zapraszamy wszystkich chętnych – nie tylko członków Kół Żywego Różańca. Zapisy u Pani Agnieszki. Kontakt telefoniczny – informacja w gablocie przed kościołem.

  6.W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17.00.

  7.W niedzielę 2 października w Białymstoku będzie miał miejsce Podlaski Marsz dla Życia.Rozpoczyna się Mszą świętą o godzinie 14.00 w Archikatedrze. O godzinie 15.00 nastąpi uformowanie Marszu i przemarsz ulicami naszego miasta do Bazyliki św. Rocha. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu, a szczególnie rodziny z dziećmi. Zechciejmy wspólnie podziękować Panu Bogu za dar każdego ludzkiego życia"

  8.Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona w niedzielę, 2 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.