Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie

| dodał:

32 Niedziela Zwykła - w parafii - Uroczystość Św. Karola Boromeusza - 06.11.2022 r.

1.W poniedziałek – 07.11 – w Bazylice Archikatedralnej rozpoczyna się Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Będzie odprawiana codziennie o godz. 18.00. Nasza parafia bierze udział w Nowennie we wtorek – 08.11 o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy będą mogli.

2.Wypominki będą odprawiane jeszcze – 7, 8 i 9 listopada. O godz. 18.00 Msza św., po Mszy św. – modlitwa różańcowa w intencji zmarłych.

3.W piątek – 11.11 – przypada Narodowe Święto Niepodległości Mszą św. o 6:30, 8:30 i 18:00. Ks. Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie dowolnej modlitwy w intencji o pokój na świecie lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.

4.W przyszłą niedzielę – 13.11 – ofiary na tacę będą przeznaczone na Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku. W związku z tym zbiórka do puszek na wykończenie wnętrza naszej świątyni będzie w trzecią niedzielę miesiąca – 20 listopada.

5.W przyszłą niedzielę – 13.11 na Mszę św. o godz.12.00 i po Mszy św. na spotkanie przygotowujące do I Komunii św. zapraszamy uczniów kl. III wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. będą poświęcone książeczki do nabożeństwa.

6.Dzisiaj06.11 – trzeci dzień Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa i odpust parafialny z okazji Uroczystości św. Karola Boromeusza. Główna Msza św. o godz. 12.00. Potem adoracja do godz.18.00. O godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7.Polecamy listopadowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Znajdziemy w nim przypomnienie o świętości, która jest drogą życia chrześcijan. Jeden z artykułów poświęcony jest Ruchowi Czystych Serc troszczącemu się o wolność i czystość młodych ludzi.Polecamy też materiały pomocne we wzrastaniu duchowym, takie jak: „Modlitwa i asceza”, „Kryzys - przekleństwo czy szansa?” oraz rozważania na temat Ewangelii odczytywanej w listopadowe niedziele i święta.