Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie

| dodał:

2 Niedziela Adwentu - 04.12.2022 r.

1.W tym tygodniu przypada I środa miesiąca. Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa – po Mszy św. wieczornej.

2.W czwartek – 08.12 – obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.30, 8.30 i 18.00. W południe zapraszamy na Godzinę Łaski - od 12:00 do 13:00.

3.W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.

4.W czasie Adwentu są odprawiane Msze św. Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie: w środę o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 6.30. Serdeczne zapraszamy do udziału w Roratach - dzieci, młodzież i dorosłych.

5.Przy wyjściu można jeszcze złożyć podpis pod projektem obywatelskim „Aborcja to zabójstwo”. Serdeczne zachęcamy.

6.Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane, będą przeznaczone na wykończenie wnętrza naszej świątyni.

7.Rozpoczyna, jak co roku, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można nabyć przy wyjściu świece wigilijne i w ten sposób pomóc potrzebującym. Proponowane ceny świec: mała – 15 zł, duża – 25 zł. Nie jest to wartość świecy, ale nasza ofiara na pomoc potrzebującym.

8.W sobotę – 10.12 odbędzie się adwentowy dzień skupienia zelatorów i członków Kół Żywego Różańca. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w budynku kina Ton, o godz.12.00 Msza św. w Archikatedrze.

9.W przyszłą niedzielę – 11.12 – na Mszę św. o godz.12.00 i po Mszy św. na spotkanie zapraszamy uczniów kl. III wraz z rodzicami. Przynosimy medaliki do poświęcenia.

10.W przyszłą niedzielę – 11.12 - będzie można złożyć, jak co miesiąc, ofiarę do puszki na wykończenie wnętrza naszej świątyni.

11.Dzisiaj można ofiarą do puszki wesprzeć Kościół na Wschodzie. Serdeczne Bóg zapłać.

12.Ukazał się grudniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Z artykułu „Najpiękniejsze Święta, bo niosą Chrystusa” dowiemy się, jak tradycje i zwyczaje świąteczne mogą nam pomóc odnowić relację z Bogiem i budować bliskie więzi rodzinne i społeczne. Pomocą w przeżywaniu Adwentu i w duchowym przygotowaniu do świąt są artykuły „Modlitwa a rachunek sumienia” oraz krótkie rozważania Ewangelii na niedziele Adwentu i Uroczystość Bożego Narodzenia. Do każdego egzemplarza „Dróg Miłosierdzia” dołączony jest przygotowany przez Księży Werbistów kalendarz na nadchodzący rok 2023. Zachęcamy do nabycia.