Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie

| dodał:

Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 01.01.2023 r.

1.Dzisiaj w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, o godz. 18. 00w archikatedrze białostockiej, abp Józef Guzdek, metropolita białostocki będzie przewodniczyć Mszy św. za zmarłego papieża seniora Benedykta XVI. Metropolita białostocki zaprasza duchownych i wiernych do modlitwy za zmarłego Papieża seniora. Modlitwa ta, niech będzie wyrazem wdzięczności Bogu za jego posługę w Kościele i dla Kościoła.

2.W piątek – 06.01 – przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie kredy, którą oznaczymy drzwi naszych mieszkań na znak przynależności do Chrystusa i Kościoła.

3.Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.00 na placu przed Archikatedrą. Wcześniej, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Katedrze po przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, przejdzie ulicami miasta i zakończy się na placu przed Katedrą.

4.W tym tygodniu przypada: I środa miesiąca – nabożeństwo do przeczystego Serca św. Józefa – po Mszy św. wieczornej; I czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00; I piątek – nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 ( do chorych udamy się po Mszy św. o godz. 8.30 a więc ok. 9.30); I sobota – modlitwa różańcowa i medytacja po Mszy św. porannej o godz. 6.30.

5.W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską (kolędę):

02.01 - Starosielce

03.01 - Ścianka

04.01 - Łodzińskiego, Zakątek

05.01 - Cementowa, Ekologiczna, Hajduka, św. Kingi, Oboźna, Transportowa, Wapienna.

6.Trwa akcja „Paczuszka dla Maluszka”, organizowana przez Fundację Serce w Sercu i Fundację Małych Stópek. Dary prosimy zostawiać pod choinką, na której wiszą papierowe bombki. Więcej szczegółów dostępnych jest na papierowych bombkach. Akcja trwa do 2 lutego.

7.Zachęcamy do nabycia styczniowego numeru „Dróg Miłosierdzia”.

8.W przyszłą niedzielę, jak co miesiąc będzie można złożyć ofiarę do puszki na wykończenie wnętrza naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.