Aktualności i ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie

| dodał:

2 Niedziela Wielkiego Postu - 05.03.2023 r.

1.Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych w okresie Wielkiego Postu. Droga Krzyżowa dla wszystkich - w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale - w środę i w sobotę o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy św.
o godz.10.00.

2.W przyszłą niedzielę – 12.03 - na Mszę św. o godz. 12.00 i po Mszy św. na spotkanie przygotowujące do I Komunii św. zapraszamy dzieci kl. III wraz z rodzicami.

3.Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 34. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana we czwartek, 9 marca, o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

4.Zapraszamy do lektury marcowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Na czas Wielkiego Postu polecamy wielkopostne zamyślenia bł. Michała Sopoćki i rozważania do niedzielnych Ewangelii. Warto przeczytać również artykuł o lenistwie duchowym, refleksje na temat nadziei, czy też o tym, jak słabość przemienić w siłę.

5.W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszki na wykończenie wnętrza naszej świątyni. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

6.Zgodnie z decyzją Arcybiskupa Metropolity w niedzielę 12 marca będziemy mogli złożyć ofiarę na tacę, która będzie przeznaczona na przebudowę kaplicy i ołtarza dedykowanego Matce Bożej Miłosierdzia w Archikatedrze Białostockiej. Już teraz dziękujemy wszystkim za zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji oraz okazane wsparcie.

7.Zgodnie z zapowiedzią - dzisiaj przy wyjściu będzie można wesprzeć ofiarą do puszki chore dziecko - Filipa Martyniuka. Rodzice mają zgodę Kurii Metropolitalnej Białostockiej. Rodzina serdecznie dziękuje za każdą pomoc.